Liquid Chlorophyll - Dükkan CaliVita International

İçeriğe git

Liquid Chlorophyll

Liquid Chlorophyll
473 ML.

Liquid Chlorophyll İçerik:
Klorofil 15 mg
(bakır/sodyum)
alfalfadan elde edilmiştir

Talimatlar:
Günde bir defa bir bardak suya veya meyve suyuna
1-3 çay kaşığı ilave ediniz.
Harici kullanım: Pamuk bir kumaşa veya
bandaja Liquid Chlorophyll emdirerek yara üzerine
uygulayınız.
Uygulamada vücuda tahriş edici ve/veya zararlı etki veren her madde bir toksin olabilir. Toksinler biyokimyasal fonksiyonlarımızı yorar ve vücudumuzun çalışmasını olumsuz etkiler. Yanlış beslenme, ilaçların yan etkileri, çevresel zararlar veya belirli metabolik fonksiyonlar neticesinde toksinlerle karşılaşabiliriz. Klorofil, bu hasarlara karşı doğal bir koruma sağlar!

Klorofil, bitki hücrelerinde yeşil kloroplastların boya maddesidir. Kloroplastlar ekseriyetle yaprak hücrelerinde bulunur ancak aynı zamanda yeşil dokularda da görülebilir. Her kloroplast, klorofil pigmenti olarak isimlendirilen bir madde ihtiva eder. Pigmentler, görünen ışığın belirli dalga boylarını abzorbe eden kimyasal bileşiklerdir. Klorofil temel olarak kırmızı ve mavi ışığı kullanır, bu yüzden klorofil olarak zengin olan yapraklar yeşil görünür. Fotosentezin ışık fazında pigmentler, güneş ışığı enerjisini kimyasal enerjiye dönüştürür. Asırlardır alfalfa’dan elde edilen klorofil tüm dünyada toksin giderici ve aynı zamanda genel bir stimülan madde olarak kullanılmaktadır. Zengin bir protein, klorofil ve karoten, A, D, E, B6, K vitaminleri ve ayrıca enzim kaynağıdır. Bazı araştırmalar göstermiştir ki, klorofilin gıdalarla alınan karaciğer ve bağırsaklarda biriken zararlı maddeleri vücudumuza zarar vermeden etkisiz hale getirebilir. Bu yüzden en önemli etkisi toksinleri nötrlemek ve vücuttan atılmalarına yardımcı olmaktır. Sindirim sistemi üzerinde olağanüstü derecede güçlü bir alkalileştirme etkisi göstermektedir ki, bu son zamanlarda gittikçe önem kazanan bir konudur. Aşırı protein ve şeker alımında, hazır tüketim gıdaları (mesela kahve) ve karbonatlı içecek (sodalar) tüketiminde vücudumuza klorürler ve fosfatlar girer.

Böyle zamanlarda toksin giderici bir program takip edilmesi tavsiye edilir. Bu noktada Liquid Chlorophyll büyük bir yardım sağlayabilir. Ayrıca harici olarak dezenfeksiyon, ufak çürüklerin kapatılması ve gargara amacıyla da kullanılabilir.

DİKKAT!
• Hamile bayanlar ve emziren anneler klorofil kullanmadan önce doktora danışmalıdırlar!
• Ağız yoluyla alındığında klorofil üre ve dışkıya yeşil renk verebilir ve ayrıca dilde
renk değişikliğine neden olabilir.
İçeriğe dön